O společnosti

Vršovická továrna na hromadnou výrobu patentek, špendlíků a ostatní kovové galanterie zahájila výrobu v roce 1902. Od té doby probíhá rozvoj KOH-I-NOORu prakticky nepřetržitě.

Od roku 1994 je KOH-I-NOOR Praha akciovou společností, ryze českým podnikem, bez účasti zahraničního kapitálu a svojí výrobou navazuje na dlouholeté tradice oboru galanterního zboží.

Naše specializace

Výrobky textilní galanterie dodává KOH-I-NOOR jak do široké sítě specializovaných maloobchodních prodejen takzvaných galanterií, tak přímo široké škále výrobců textilních a oděvních výrobků, bytového textilu a jiných. Ke klasické kovové galanterii postupem času přibyla plastová, kovová a spirálová zdrhovadla a další drobné výrobky pro průmyslové zpracování jako např. nýty pro papírenský průmysl, zinkové, plastové a kovové výrobky pro automobilový průmysl, spojky na plech, osičky, koncovky gumičky a další.

Současný objem výroby

Společnost KOH-I-NOOR se snaží být v maximální míře soběstačná, k čemuž přispívá vlastní výroba nástrojů a forem, chemické oddělení s nabídkou hromadných povrchových úprav, polygrafické a kartonážní centrum, které je schopno vyrobit téměř jakýkoliv obal dle požadavků zákazníků.
Současný objem výroby

V současné době zaměstnává KOH-I-NOOR v celkem 5 výrobních střediscích - kovová a plastová zdrhovadla, lisovna plechu, výroba z drátů, výroba ze zamaku a plastu, výroba nástrojů a forem cca 150 pracovníků. Zhruba 50% objemu výroby je vyváženo do více než 50 zemí světa. Mezi hlavní vývozní teritoria patří státy Evropské Unie, Střední a Dálný Východ, Latinská Amerika, USA, Kanada.

Distribuce zboží

Pro domácí trh jsou výrobky distribuovány prostřednictvím přímých dodávek nebo prostřednictvím velkoobchodních partnerů s využitím České pošty nebo jiných přepravních společností s termínem dodání do 24 hodin. Přímo v areálu firmy je pro zákazníky vybudován prodejní sklad kovové galanterie a zdrhovadel, kde jsou trvale skladem nejprodávanější položky v celkovém objemu 8 000 skladových položek. Na tomto prodejním skladě může zboží odebrat jakýkoliv podnikatelský subjekt.

KOH-I-NOOR pro maloobchodníky

Ve snaze vyjít vstříc požadavkům menších výrobců a maloobchodních zákazníků a nabídnout jim co nejucelenější řadu galanterních výrobků, byl v areálu firmy vybudován velkoobchod textilní galanterií a bytovým textilem KOH-I-NOOR WALDES. V jeho nabídce je spolu s kompletním sortimentem textilní galanterie i široká nabídka bytového a metrového textilu od předních českých výrobců – jako např. Hybler, Mileta, Česká textilní, Stuha Dobruška, Vlnap, Níťárna Česká Třebová, PEGA-VEL, Amann,  Hagal, LTZ Libštát.

KOH-I-NOOR pro každého

Pro konečného spotřebitele je zde otevřena maloobchodní prodejna s úzkým zaměřením, především na výrobky společnosti. V rámci služeb zákazníkům zajišťuje maloobchodní prodejna i drobné montážní práce v oblasti výměny nebo opravy nýtovacích knoflíků nebo jezdců na zipech.

KOH-I-NOOR: záruka kvality

Výrobky pod značkou KOH-I-NOOR se vždy vyznačovaly vysokou kvalitou použitých materiálů, zpracování a v neposlední řadě i bezproblémovým použitím. Aby zákazník mohl tyto výrobky i v dnešní době správně identifikovat a mohl si být jist, že dostal to, co požadoval společnost KOH-I-NOOR využívá celkem cca 38 ks ochranných známek, pod kterými jsou výrobky distribuovány jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Některé z těchto v současné době užívaných známek mají více jak 100 letou tradici a znamenaly známku prvotřídní kvality i pro naše předešlé generace.

  • Díky dodržování přísných předpisů kvality získala společnost v roce 2002 certifikát ISO 9001: 2001.
  • V současné době vyrábí společnost část výrobků určených pro automobilový průmysl dle ještě vyšších standardů kvality dle TS 16949.
  • Za dodržování přísných ekologických předpisů byla v roce 1991 společnosti udělena cena „International Leading Company Award“.

KOH-I-NOOR a.s. je členem asociace textilního – oděvního – kožedělného průmyslu ATOK a CLUTEX -  klastr technických textílií, který byl vyhlášen nejlepším klastrem v ČR v roce 2007.