O nás

O společnosti

Vršovická továrna na hromadnou výrobu patentek, špendlíků a ostatní kovové galanterie zahájila výrobu v roce 1902. Od té doby probíhá rozvoj KOH-I-NOORu prakticky nepřetržitě. Od roku 1994 je KOH-I-NOOR Praha akciovou společností, ryze českým podnikem, bez účasti zahraničního kapitálu a svojí výrobou navazuje na dlouholeté tradice oboru galanterního zboží.

Zjistit více

Historie a česká tradice

V roce 1900 odešel od holešovické firmy Lokesch a syn mechanik Hynek Puc a založil si v Holešovicích vlastní dílnu na výrobu regálových štítků, kovových napínáčků a ozdob na vánoční stromky. V červenci roku 1902 se k němu přidává Jindřich Waldes, bývalý obchodní cestující Lokeschovy továrny a spolu zakládají veřejnou obchodní společnost. Firma vyráběla drobné kovové zboží. V dílně s nimi pracoval jeden dělník a jeden učeň. Na sklonku téhož roku společníci přestěhovali výrobu do pronajaté budovy bývalé továrny na svíčky v Karlíně. Tehdy přistoupil ke společnosti třetí společník-obchodník Eduard Merzinger, který do podniku vložil 20 tisíc rakouských korun vyhraných v loterii.

Zjistit více
1902

1902

Založení společnosti

2023

2023

KOH-I-NOOR a.s., jedna z nejtradičnějších českých výrobních společností, se stala novým partnerem společnosti Massag a.s.

Řízení kvality

Vedení společnosti KOH-I-NOOR a.s. od srpna roku 2002 uplatňovala pravidla řízení systému kvality podle normy ISO 9001:2009, od září 2017 pak podle normy ISO 9001:2016, s cílem zdokonalit fungující systém řízení společnosti. Tento systém je uplatňován, dodržován a neustále zlepšován tak, aby efektivita systému managementu kvality byla v souladu s požadavky této mezinárodní normy.

 

Systém řízení kvality je certifikován pro:

 

Výrobu, nákup a prodej konfekčních spínadel a drobných kovových a plastových výrobků a s tím související konstrukční činnost a výrobu nástrojů, forem a strojů.

 

Část výrobního programu je určen pro automobilový, elektrotechnický a papírenský průmysl, kde společnost KOH-I-NOOR využívá systému řízení kvality dle normy ISO TS 16949:2009. Při vývoji výrobků z tohoto výrobního programu jsou využívány metody PPAP. KOH-I-NOOR a.s. splňuje podmínky etického kodexu a normy Reach.

Licence 1
ISO 9001:2016
Licence 2
ES 1907/2006
Zapínáme celý svět od 1902

Zapínáme celý svět od 1902

Více než 120 let tradice a zkušeností ve výrobě našich i vašich produktů. 

50+ zemí po celém světě

50+ zemí po celém světě

Zhruba 50% objemu výroby je vyváženo do více než 50 zemí světa.

Česká kvalita a široký výběr

Česká kvalita a široký výběr

Jsme česká výrobní firma a zakládáme si na kvalitě našeho zboží a služeb.