O nás

O společnosti

Vršovická továrna na hromadnou výrobu patentek, špendlíků a ostatní kovové galanterie zahájila výrobu v roce 1902. Od té doby probíhá rozvoj KOH-I-NOORu prakticky nepřetržitě. Od roku 1994 je KOH-I-NOOR Praha akciovou společností, ryze českým podnikem, bez účasti zahraničního kapitálu a svojí výrobou navazuje na dlouholeté tradice oboru galanterního zboží.

Zjistit více

Historie a česká tradice

V roce 1900 odešel od holešovické firmy Lokesch a syn mechanik Hynek Puc a založil si v Holešovicích vlastní dílnu na výrobu regálových štítků, kovových napínáčků a ozdob na vánoční stromky. V červenci roku 1902 se k němu přidává Jindřich Waldes, bývalý obchodní cestující Lokeschovy továrny a spolu zakládají veřejnou obchodní společnost. Firma vyráběla drobné kovové zboží. V dílně s nimi pracoval jeden dělník a jeden učeň. Na sklonku téhož roku společníci přestěhovali výrobu do pronajaté budovy bývalé továrny na svíčky v Karlíně. Tehdy přistoupil ke společnosti třetí společník-obchodník Eduard Merzinger, který do podniku vložil 20 tisíc rakouských korun vyhraných v loterii.

Zjistit více
1902

1902

Založení společnosti

2023

2023

KOH-I-NOOR a.s., jedna z nejtradičnějších českých výrobních společností, se stala novým partnerem společnosti Massag a.s.

Elektronické objednávky

Rádi bychom vás poprosili, abyste nám je od 1. 2. 2024 zasílali výhradně elektronicky.

Zapínáme celý svět od 1902

Zapínáme celý svět od 1902

Více než 120 let tradice a zkušeností ve výrobě našich i vašich produktů. 

50+ zemí po celém světě

50+ zemí po celém světě

Zhruba 50% objemu výroby je vyváženo do více než 50 zemí světa.

Česká kvalita a široký výběr

Česká kvalita a široký výběr

Jsme česká výrobní firma a zakládáme si na kvalitě našeho zboží a služeb.