KOH-I-NOOR špendlíky na 85. Velké kunratické

Na trať běžci vyráží vždy druhou listopadovou neděli. Podle místa konání, Kunratického lesa v Praze, byl závod pojmenován.

Hlavní trať závodu zahrnuje tři známá prudká stoupání a tři přeběhy Kunratického potoka. Zvláště „výběh k Hrádku“ (na vzdálenosti 60 m převýšení 45 m) je velmi náročný. Trasa pro muže a ženy běžící přes Hrádek je dlouhá 3 100 m, ženská trať měří 1 330 m. Celkem se běhá 21 kategorií na pěti různých tratích.

Díky suchému počasí provázely 85. ročník Velké kunratické rychlé časy. Jan Janů vyhrál již potřetí v řadě. Trať přes Hrádek proběhl v čase 11:33. Pod 12 minutovou hranici se dostala celkem šestice borců. Ženskou trať ovládla Adéla Stránská, když zároveň časem 7:16 stanovila nový traťový rekord. Na start se postavilo celkem 4 433 běžců (10 tratí a 23 kategorií). Na dětském startu doběhlo do cíle 1 323 dětí.

Gratulujeme vítězům i všem, kteří náročnou trať zvládli. A na shledanou za rok. Bude nám ctí opět vás sešpendlit.